Zapisz się - Szkoła pływania Zapisz się - Obozy/Półkolonie
Skip to main content


Notice: Undefined variable: heading in /home/klient.dhosting.pl/nafaliwaw/nafali.waw.pl/public_html/wp-content/themes/na-fali/content-single.php on line 9
News


Notice: Undefined variable: desc in /home/klient.dhosting.pl/nafaliwaw/nafali.waw.pl/public_html/wp-content/themes/na-fali/content-single.php on line 10

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na naukę pływania?

Dlaczego warto zapisać swoje dziecko na naukę pływania

Powoli kończą się wakacje a co za tym idzie zbliża się początek nowego roku szkolnego. Wielu rodziców właśnie teraz zastanawia się na jakie zajęcia dodatkowe zapisać swoje dzieci. Dlaczego warto zapisać dzieci na zajęcia z nauki pływania.

1. BEZPIECZEŃSTWO W WODZIE

Poczucie bezpieczeństwa w wodzie to chyba jeden z najważniejszych kryteriów. Dzieci które uczęszczają na zajęcia pływania uczą się przede wszystkim jak bezpiecznie zachowywać się w wodzie. Co zrobić w różnych sytuacjach jeżeli nagle dziecko znajdzie się w wodzie. W 2021 roku utonęło w Polsce 408 osób większość z nich przez brak umiejętności pływackich. Według Centrum ds. Zapobiegania i Kontroli Chorób (Centers for Disease Control and Prevention), około dwoje dzieci w wieku 14 lat i młodszych umiera każdego dnia z powodu przypadkowego utonięcia – i jest to pierwsza przyczyna śmierci dzieci w wieku 1-4. Nie unikniemy sytuacji kiedy Nasze dzieci znajdą się nad wodą chociażby w trakcie wakacji i będą chciały pobawić się w wodzie, a każde wejście dzieci do wody to olbrzymia odpowiedzialność. Woda to żywioł dlatego tak ważne jest aby dzieci nauczyły się pływać.

2. ZDROWIE

Zdrowie Twojego dziecka jest zapewne Twoim priorytetem, a pływanie zdecydowanie wpłynie na lepszy rozwój Twojej pociech. Pływanie poprawia krążenie krwi, wzmacnia Nasze mięśnie i poprawia sylwetkę. Poprzez to że wykonujemy ćwiczenia w odciążeniu i nie obciążamy tak naszych stawów trudno nabawić się tutaj kontuzji. Pływanie jest też jednym z elementów rehabilitacji albo korekcji wad postawy dlatego przy wielu schorzeniach lekarze zalecają zajęcia w wodzie.  Dodatkowo poprzez regularne chodzenie na basen kształtujemy sobie bardziej układ odpornościowy, jesteśmy bardziej odporni na infekcje. Pomaga zrzucić zbędne kilogramy-  podczas pływania zużywa się więcej zapasów tłuszczu niż np. bieganie.

3. ROZWÓJ EMOCJONALNY

Oprócz rozwoju fizycznego pływanie pomaga dzieciom rozwijać się emocjonalnie. Naukowcy twierdzą, że pływanie może pomóc złagodzić lęki u osób w każdym wieku i znacznie poprawić nastrój, a nawet wesprzeć w walce z depresją w perspektywie długoterminowej.

Ćwiczenia uwalniają endorfiny w ciele, stymulując mózg i działając uspokajająco. Pływanie jest bardziej relaksujące niż inne formy ćwiczeń.

4. UMIEJĘTNOŚĆ NA CAŁE ŻYCIE

Z pływaniem jest jak z jazdą na rowerze jeżeli raz się już nauczysz to pozostaje Ci ta umiejętność na całe życie. Daje to wiele możliwości zwłaszcza w dzisiejszym świecie jest to zdecydowanie podstawa aby dzieci mogły rozwijać się w kierunku innych sportów wodnych i czuć się przy tym bezpiecznie.

5. DOBRA ZABAWA

Pływanie i sama styczność z wodą to przede wszystkim dobra zabawa. Jeżeli Twoje dziecko nauczy się pływać będzie mogło razem z kolegami bawić się w wodzie podczas wakacji lub pobytu na basenie. Im zaprowadzimy swoje dziecko na basen tym lepiej. Młodszym dzieciom zdecydowanie łatwiej jest nauczyć się pływać niż osobom dorosłym. Zdecydowanie szybciej przyswaja pewne umiejętności, nie mają takiego lęku oraz uczymy ich każdego ruchu od samego początku co ma swoje odzwierciedlenie w technice pływania.